Ponuka

 • Okresné kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko

  V okresnom kole recitačnej súťaže Šaliansky Maťko sa naša žiačka Veronika Menyhartová z 3.A  umiestnila na krásnom 1. mieste v I . kategórii.

  Gratulujeme !!!

 • V knižkách sa nestratíme

  Žiaci ŠKD sa zúčastnili prezentácie detských kníh Michaely Fišarovej A-Ž půjdeš do školy a tvorivého workshopu.

 • Ocenenie

  Naša žiačka Simona Jankovičová získala krásne 3. miesto vo výtvarnej súťaži Vianočná koleda, ktorú vyhlásilo CVČ Trnava. Ďakujeme aj za pomoc žiakom Lukášovi, Maximovi, Marcovi, Lucasovi a Matejovi zo 4.A, ktorí túto súťaž podporili svojou prácou.

 • Mikuláš

  Aj tento rok k nám zavítal Mikuláš so svojím sprievodom, aby potešil deti.

 • Športovo-zábavné popoludnie

   Sychravé jesenné počasie využili naši žiaci z ŠKD na rozhýbanie svojich tiel v telocvični.

 • Piknik v ŠKD

  Žiaci ŠKD ukončili školský rok piknikom v tráve - užili si zábavné hry, kozmetický salón, masáže, čitateľský kútik, hry s bublinami, maľovnie kameňov, ale najviac občerstvenie. Tak HURÁ na prázdniny!

 • Prváci na výlete

  Aj naši prváci boli na svojom prvom školskom výlete na farme v Lubine. Zvieratá mohli pozorovať z bezprostrednej blízkosti, kŕmiť ich, pohladkať. Holubyho škola navštívila aj Holubyho chatu.

 • Výtvarný workshop s ilustrátorom

  Druhácia sa zúčastnili výtvarného workshopu s ilustrátorom Martinom Kellenbergerom a prezreli si jeho novú výstavu v MsK.

 • Deň detí

  Deti z ŠKD oslávili MDD zábavno-súťažnými atrakciami.

 • Cyklovýlet

  Žiaci z I.C naštartovali bicykle a vyrazili na kolookruh okolo jazera Sĺňava

 • Turistický výlet

  Žiaci I.stupňa v piatok 18.3.2022 otvorili jarnú turistickú sezónu vychádzkou na Ahoj. Zastavili sme sa pri jazierku na Banke so zaujímavými rybami. Poliali sme sadenice stromčekov na Banke - Seništiach, zjedli chutnú desiatu, vyštverali sa na Ahoj, skotúľali sa dolu. Deti zvládli neuveriteľných 14 km a poriadne unavení, ale nabití pozitívnou energiou z prírody sme sa vrátili do školy.

 • Cyber4Kids - prednáška pre žiakov 2. a 4.ročníka

  Žiaci 2. a 4. ročníka spoločne diskutovali s lektormi projektu Cyber4Kids o témach súvisiacich s internetovou bezpečnosťou a mediálnou gramotnosťou žiakov. Spoločne sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o gamingu- hraní hier, trávení času na sociálnych sieťach a nástrahami ubližovania na internete. Žiakov najviac zaujali a obohatili aktivity spojené s hraním hier a kyberšikanou. Ďakujeme za podnetné a poučné semináre, ktoré pre nás zorganizovali prednášajúci. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

   https://www.cyber4kids.sk/ 

 • Zimná olympiáda v ŠKD

   

  Aj žiaci našej školy žijú zimnou olympiádou - pripravili si zábavné športové súťaže, vyrobili olympijské symboly a dokonca nakreslili aj pozdravy pre slovenskú medailistku Petru Vlhovú.

  Viac TU.

 • Cezhraničný projekt žiakov 2.B

  Žiaci 2.B nelenili a v decembri si vyskúšali prácu na medzinárodnom projekte prostredníctvom platformy eTwinning. Spoločne so žiakmi z 3.A, ZŠ Měšťanská v Brne vytvorili projekt s názvom Christmas time in Brno and Piešťany (Vianočný čas v Brne a Piešťanoch).

  Tohto medzinárodný projekt sa stal neodmysliteľnou súčasťou vyučovacieho procesu na hodinách Slovenčiny, Anglického jazyka, Hudobnej a Výtvarnej výchovy kde sa žiaci dozvedeli a naučili množstvo zaujímavých vecí od svojich kamarátov z Čiech. Vypracovávaním jednotlivých projektových aktivít si rozvíjali svoje komunikačné schopnosti, naučili sa pracovať s novými informačnými technológiami, rozšírili si informácie o ľudovej kultúre a tradíciách u nás a v zahraničí.

  Najzaujímavejšou aktivitou spomedzi všetkých iných bola online hodina cez aplikáciu Teams.

  Už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé aktivity prostredníctvom platformy eTwinning.

 • Zbierka pre útulok

  Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom, pedagógom, ktorí prispeli do zbierky potrieb a potravy pre mačičky 🐈 a psíkov 🐕 v Piešťanskom útulku. Vyzberalo sa 6 krabíc plných potravy, čistiacich prostredkov, diek, uterákov...

  Veľké poďakovanie patrí Emke a Ondríkovi Gálikovcom a ich mamine, za pomoci ktorých sa táto zbierka zorganizovala a doručili naše darčeky do útulku.

 • Pasovanie prvákov

  Po týždňoch zoznamovania sa s prvými čiarami, písmenami a číslami, ale aj vzájomného spoznávania sa v našej škole prebehlo slávnostné pasovanie prvákov do cechu školského.

                                                                                                          Ja som žiačik prváčik,

  hoci som len nováčik,

  Naučím sa čítať, písať,

  v poriadku vždy všetko mať.

  Nechcem predsa hanbu robiť,

                                                                                                         dobrým žiakom chcem sa stať!

  Slovom SĽUBUJEM potvrdili svoj slávnostný sľub, ktorý potvrdili odtlačkom prsta na veľký meč. Veríme, že našim prváčikom sa bude v škole dariť a budú prežívať v ďalších rokoch iba pozitívne skúsenosti. Na záver patrí moje veľké poďakovanie p. vychovávateľke Martinke Žitňanskej a jej skvelým družinárom z 2.C a 3.A.

                                                                                                                        Veronika Brošová

 • Svetový deň záchrany života

  V uplynulých týždňoch sem si pripomenuli Svetový deň prvej pomoci, Deň srdca a Svetový deň záchrany života. Žiaci našej školy si tak teoreticky i prakticky osvojili poznatky, vďaka ktorým možno záchrániť ľudský život.

 • Školská olympiáda

  Pri príležitosti Medzinárodného olympijského dňa sa  na našej škole uskutočnila Školská olympiáda. Deti z ŠKD otestovali svoje športové kvality v behu, hode, kope na bránku a skoku. Prišiel ich podporiť aj skutočný olympionik, atlét Jozef Repčík s manželkou. A hoci na záver tiekli nielen slzy šťastia, ale aj sklamania, dúfame, že sa všetci dobre zabavili. Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí túto akciu podporili.

 • Bublinový deň

  Teplé letné počasie je ako stvorené na hru s bublinami. A tak si deti z ŠKD vyrobili vlastné netradičné bublifuky a  niektorí sa pokúšali aj o vytváranie megabublín.

  (viac foto TU)

 • Poďme objavovať Česko a Slovensko

  Žiaci prvých ročníkov sa v piatok 11.6. zúčastnili vernisáže veľkoplošných ilustrácií Márie Nerádovej z kníh Pojďme objevovat Česko a Poďme objavovať Slovensko, ktorú organizovala MK mesta Piešťany.Výstavu otvorili veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, primátor mesta Piešťany Peter Jančovič, ilustrátorka Mária Nerádová, riaditeľka CzechTourism Slovensko Nora Gill. Toto podujatie bolo spojené aj s čítaním kníh, dramatizovanou ukážkou v podaní bábkoherečky Kristíny Svitekovej a autogramiádou.

  https://www.kniznica.sk/detaily-zaznamu/?tx_kioscosmotron_pi1%5Bdetail%5D=pim_un_auth%2A0172308

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Holubyho
  Holubyho ulica15
  921 01 Piešťany
 • +421 33 76 265 96
  +421 903 606 950

  E-mail: kontakt@zsholubyho.sk
  Riaditeľ: +421 911 952 780
  Školská jedáleň: +421 33 76 232 63

Fotogaléria