Ponuka

 • Deň detí

  Deti z ŠKD si užili športovo-zábavný Deň detí.

 • Podpora Techniky

  Projekt    ROBOTICKÝ  CHROBÁK

  V dobe pandémie sme na škole realizovali projekt Robotický chrobák. Žiaci mali možnosť "pričuchnúť si" k elektrotechnike,  obrábaniu dreva, výrobe imitácií tiel hmyzu a stavovcov, pričom rozvíjali svoju kreativitu a nápaditosť.

  Vyrobili rôzne druhy chrobákov, živočíchov, ktoré sa pohybujú rôznymi smermi vďaka motorčekom na elektrický pohon. Svoju úlohu zvládli bravúrne a naučili sa nové zručnosti pre život. Projekt sme realizovali s podporou pána Jozefa Gašparoviča a Nadácie VW Slovakia. 

  Ďakujeme všetkým za spoluprácu a budeme sa tešiť na ďalšie nápadité projekty.   Martin Jankech

 • Hrdinovia FAST

  Deti z 1.B sa zapojili do celoeurópskej iniciatívy Hrdinovia FAST, ktorej cieľom je vzdelávať deti o príznakoch cievnej mozgovej príhody a naučiť ich zavolať prvú pomoc včas. Na Slovensku realizuje kampaň pacientska organizácia Sekunda pre život a záštitu nad týmto projektom preberalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu.

  Kampaň Hrdinovia FAST je určená pre deti vo veku od 5 do 9 rokov, ktoré sa môžu prostredníctvom zábavných a interaktívnych animovaných materiálov spolu pod vedením ich učiteľov alebo rodičov naučiť rozpoznávať základné príznaky cievnej mozgovej príhody a volať prvú pomoc.

  Názov Hrdinovia FAST pochádza z anglickej skratky pre určenie príznakov cievnej mozgovej príhody kde F znamená tvár, A – končatina, S – reč, T – čas. Jeden zo štyroch ľudí prekoná v živote cievnu mozgovú príhodu. Celosvetovo ide o druhú hlavnú príčinu smrti a tretiu najčastejšiu príčinu zdravotného postihnutia.

  Cievna mozgová príhoda sa však napriek tomu dá liečiť – ak zareagujeme včas. Ľudia, ktorí majú cievnu mozgovú príhodu, potrebujú čo najrýchlejší prístup k lekárskej zdravotnej starostlivosti.

  Projekt Hrdinovia FAST sa zameriava na deti, ktoré so svojimi starými rodičmi trávia veľa voľného času, poznajú ich a v prípade mozgovej príhody by mali vedieť správne vyhodnotiť, že s ich starým rodičom niečo nie je v poriadku a jeho symptómy sa podobajú na cievnu mozgovú príhodu.

  Učebné moduly kampane sa sústreďujú okolo animovaných postáv, starých rodičov a ich vnuka. Deti sa hravou formou učia o troch kľúčových príznakoch mŕtvice: ústnom kútiku, ktorý náhle padne na jednu stranu, ruke, ktorá náhle zoslabne alebo reči, keď človek zrazu nedokážu rozprávať - a tiež dôležitosti okamžitého privolania záchrannej služby.

  Viac informácií nájdete na stránke https://sk-sk.fastheroes.com

 • Učíme sa doma

  Dištančné vzdelávanie je určite veľmi náročné, mhohí žiaci ho však zvládajú perfektne a vytvorili aj krásne práce.

 • Tanečná výzva

   Žiaci 7. A sa zapojili do tanečnej challenge, aby ukázali, že aj cez koronu je možné sa smiať, športovať, zabávať sa a mať pekné spomienky. Ďakujeme im a môžu byť pre nás inšpirácoiu, ako nepodľahnúť v tejto ťažkej dobe smútku a ničnerobeniu.❤

 • ZIMA

  ZIMA

  Ani deti z ŠKD nezaháľaju doma počas domáceho vzdelávania. Vedia, že aj telesný pohyb je dôležitý. A tak vyžili prvý sneh na zábavu a oddych na čerstvom vzduch. Vyrazili na odľahlé miesta a na zasnežené dvory. A keďže rúška nosíme už tááák dlho, niektoré deti bez nich skoro ani nespoznávame. Len dúfajme, že tento sneh nebol aj posledný.

 • Rozdávanie radosti seniorom

  Rozdávanie radosti seniorom

  V tomto predvianočnom čase sa naša škola stala súčasťou dvoch výnimočných projektov: Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok a Vianočnej pošty pre seniorov.

  V spolupráci s rodičmi, deťmi a zamestnancami školy sa nám podarilo odovzdať viac ako 30 krásnych krabíc plných darčekov seniorom Zariadenia opatrovateľskej služby v Piešťanoch a vo Vrbovom, za čo Vám patrí veľká vďaka.

  Rovnako sa žiakom 1.A a 1.B triedy podarilo vyrobiť a poslať vyše 40 pohľadníc seniorom do domovov v Piešťanoch, Partizánskom a dokonca aj do Michaloviec.

  Spoločne sa nám v tomto ťažkom, ale krásnom predvianočnom čase podarilo vyčarovať úsmev na tvárach seniorov, čo je pre nás tou najväčšou odmenou. 

 • Projekt s podporou Nadácie Allianz.

  Projekt s podporou Nadácie Allianz.

  Na škole sa objavil nový pomocník, ktorý bude slúžiť žiakom na vzdelávanie sa v oblasti poskytovania prvej pomoci. Je možné na ňom simulovať rôzne zranenia a úrazy, ktoré sa môžu stať deťom, alebo dospelým. Žiaci si budú precvičovať schopnosti pri poskytnutí prvej pomoci - KPR, rezných a bodných poraneniach, popáleninách a zlomeninách končatín.

  Zatiaľ je táto figurína bez mena, ale dúfame, že ho čoskoro pomenujeme a vyskúšame si ho zaradiť do projektu Školskej autoškoly, kde bude slúžiť ako figurína prvej pomoci. Zároveň vytvoríme spoluprácu aj s materskou školou, kde si deti budú môcť vyskúšať ošetriť rôzne zranenia.

  Projekt podporila Nadácia Allianz, ktorej ďakujeme za spoluúčasť pri vzdelávaní budúcich účastníkov v cestnej premávke.

 • A predsa prišiel Mikuláš...

  A predsa prišiel Mikuláš...

  Mikuláš zavítal aj k nám.

  Viac TU

 • Daruj hračkám druhú šancu

  Daruj hračkám druhú šancu

  Máte doma hračky, ktoré už nepoužívate? Dostali ste hru, ktorá vás vôbec nezaujala?

  DARUJTE NEPOTREBNÉ HRAČKY DEŤOM V ŠKD na našej škole!

  AKO? Prines nepotrebné hračky do školy a odovzdaj ich v ŠKD na I. stupni alebo ich daj svojej triednej učiteľke.

  ČO? Zbierame hračky pre deti od 6 do 10 rokov - najmä stavebnice, lego, spoločenské hry, autodráhy, autíčka, malé bábiky, športové náradie... Môžeš priniesť aj kreatívne a výtvarné pomôcky (gumičky na náramky, farbičky...)

  Hračky musia byť funkčné, nepoškodené. Nezbierame „plyšákov“ a hry pre deti do 6 rokov.

 • Spoznávame Piešťany

  Žiaci našej školy spoznávali zaujímavé miesta Piešťan a zúčastnili sa vzdelávacích akcií, ktoré pripravili kultúrne inštitúcie nášho mesta.

  (viac foto TU)

 • Nové zážitkové ihrisko

  Žiaci našej školy v spolupráci so zamestnancami školy, dobrovoľníkmi  a vďaka sponzorom vytvorili nové prírodné ihrisko.

  (Viac TU)

 • Všeobecná športová príprava na školách a škôlkach. Pohyb s úsmevom.

  Na školách v rámci klubu (družiny) realizujeme všeobecnú športovú prípravu hravou formou. Deti sa zoznámia s viacerými športami, športovci majú kompenzačné cvičenie. Diagnostika detí špecializovanou terapeutkou (ploché nohy, chrbtica). Raz do týždňa v školskej telocvični pre deti od 6 - 10 rokov. V škôlkach - všeobecná športová príprava je zameraná na zoznámenie detí s rôznymi športami. Úvodné prípravné cvičenia z gymnastiky, atletiky a loptových hier. Snažíme sa, aby dieťa zvládlo základné lokomočné pohyby. Pre deti od 3 - 6  rokov. Osnova počas celého roka - 4 bloky: základné lokomočné pohyby, gymnastika, atletika, loptové hry.

  Termín: Materská škola - štvrtok od 14.45 do 15.40 hod.

               Základná škola - streda od 14.00 do 15.00 hod.

  Krúžok sa platí prostredníctvom členských poplatkov. Informácie na tel. čísle 0915999355 www.happymove.sk f: happymove - pohyb s úsmevom

  Andrej Krištof

   

   

 • Práce žiakov - VOJNA - 9.A, 9.B

  Domáce samoštúdium dá mnohým zabrať. Niektorí žiaci sa s ním však popasovali dobre. Prinášame vám práce deviatakov z domáceho samoštúdia v rámci spoločného projektu zo slovenského jazyka a dejepisu na tému VOJNA pri príležitosti 75. výročia ukončenia 2. svetovej vojny v Európe. Mnohí ukázali dobrý literárny talent i garfické a počítačové zručnosti. Tak teda ... čítajte! 

 • Deň Zeme

  Deň Zeme

  Prezrite si krásne práce našich žiakov pri príležitosti Dňa Zeme.

  (Viac TU)

 • Predmetové súťaže

  Predmetové súťaže

  V OK MATEMATICKEJ olympiády náš žiak Jakub Mateáš získal v kat. žiakov 5. roč. krásne 3. miesto.

  V OK GEOGRAFICKEJ olympiády žiak Oliver Tremboš v kat. žiakov 8. a 9. roč. získal 3. miesto.

  V OK DEJEPISNEJ olympiády žiak Oliver Tremboš v kat. žiakov 8. roč. získal 2. miesto a postup do krajského kola. Reprezentovali nás aj žiaci A. Kinzlová, M. Príbiš, E. Košková. 

  V OK ANGLICKEJ olympiády žiačka K. Čačíková ( 7.roč. ) v kategórií 1A získala krásne 3.miesto. Reprezentoval S. Korchan ( 9.roč. ) v kategórií 1B - 5. miesto.

  Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme.

 • Karneval

  Naši žiaci si spríjemnili fašiangové časy karnevalom a pripravili si krásne masky.

 • Korčuľovanie

  Keďže v našich končinách tento rok nenapadol žiaden sneh, využili naši žiaci aspoň možnosť korčuľovať sa.

 • Športový deň

  Žiaci našej školy si spríjemnili predvianočné čakanie florbalovým turnajom medzi ročníkmi. Svoje sily si zmerali aj s tímom zamestnancov školy a akciu podporili svojou účasťou aj rodičia, ktorí bojovali so svojimi ratolesťami proti učiteľskému tímu. 

 • Literárna a výtvarná súťaž

  Naši žiaci sa zapojili do literárnej súťaže Piešťany očami detí a výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica. Medzi ocenenými boli: M. Bača, O. Janigová, E. Košková, S. Orlovská, S. Duong

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Holubyho
  Holubyho ulica15
  921 01 Piešťany
 • +421 33 76 265 96
  +421 903 606 950

  E-mail: kontakt@zsholubyho.sk
  Riaditeľ: +421 911 952 780
  Školská jedáleň: +421 33 76 232 63

Fotogaléria