Organizácia a zabezpečenie florbalového školského turnaja.

Dátum: 18.11.2016

Čas: od 08,00 hodiny do 13,30 hodiny najviac

Organizátor: žiacky parlament, vyučujúci TSV a vedenie školy.

Účastníci: žiaci II. stupňa školy 5-9 ročník, vzhľadom na organizáciu budú niektoré triedy spojené,

budú hrať: 5AB, 6AB, 7A, 8A, 9A, 9B- ak budú chcieť 9 ročník sa môže spojiť=9AB. Príloha zoznam žiakov. Pomocníci rozhodcu, turnaja Maťo Mjartan a Miriam Mikulášová.

Bude sa hrať v dvoch skupinách:

I skupina- 5AB, 6AB, 7A     II skupina: 8A, 9A, 9B alebo 9AB , za jedno družstvo môžu byť na ihrisku 4 hráči v poli a 1 brankár, na súpiske môže byť maximálne 7 hráčov aj s brankárom.

V skupinách sa hrá každý s každým, hrá sa  2 x 10 minút hrubého bez prestávky, víťazi v skupinách hrajú o I miesto/porazený je automaticky na II mieste/ druhí v skupinách hrajú medzi sebou o III miesto/porazený je na IV mieste/. Striedať sa môže počas hry hokejovým spôsobom, len stačí sa nahlásiť rozhodcovi napr. zdvihnúť ruku a pod.

Hrá sa podľa pravidiel florbalu, vzhľadom k tomu že nemáme predpísané ihrisko bude všetko vysvetlené pred zápasmi alebo na spoločnom stretnutí. Pri nerozhodnom výsledku v riadnom hracom čase sa zápas nepredlžuje. Víťaz zápasu získa 2 body, porazený 0 bodov. Víťaz skupiny je to družstvo, ktoré získa najviac bodov, pri rovnosti bodov rozhoduje ich vzájomný zápas alebo skóre.

Materiálno- technické zabezpečenie:

škola- poskytne dresy/rozlišovačky/, pre brankára prilbu, pre hráčov hokejky a loptičky. Bránky sú podľa pravidiel....Kto bude chcieť môže si priniesť vlastnú výstroj, brankári by si mali zabezpečiť vhodné vrchné a spodné oblečenie, ak majú tak aj chrániče.

Vyhodnotenie, ceny:

ocenení budú v poradí prvé tri družstvá, najlepší strelec a najlepší brankár turnaja.

Vedenie školy sa dohodne s rodičovským združením o príspevok na ceny.

Ostatné zabezpečenie sa v prípade potreby doplní.

ROZPIS zápasov:

na každý zápas podľa rozpisu príde len tí žiaci, ktorí sú z danej triedy/ročníka/ , z hľadiska bez problémového priebehu turnaja je potrebné prísť načas, hráči sa budú prezliekať podľa príslušného zápasu vždy len v jednej šatni- cennosti si treba odložiť . Z každého zápasu bude spracovaný zápis. Hrá sa na víťaza s tým, že ak bude v hracom čase remíza strieľajú sa trestné 4 určení hráči z každého družstva do víťazného konca/vždy všetci dokončia sériu/.

Informácie o organizácii turnaja, pravidlách a o rozpise bude cez veľkú prestávku 14.,15., alebo 16.11. 2016, vyhlásením cez školský rozhlas.