Informácie o ŠKD Podujatia 2017/2018 Stránky vychovávateliek Podujatia 2018 / 2019

Školský klub detí

Podujatia 2018 / 2019

Táto stránka môže obsahovať základné informácie o Vašej škole, môžete si ju ľubovoľne meniť. Návod, ako tieto zmeny uskutočniť, nájdete tu: http://help.edupage.org/

Medzinárodný deň detí v ŠKD

Počasie nám tento rok dovolilo pripraviť program pre naše deti k MDD o týždeň neskôr, ale cesta rozprávkami sa im veľmi páčila. Mohli si vyskúšať ako kráča "kocúr v čižmách", alebo sa prepliesť "Spidermanovou pavučinou", vyzdobili medovníčky na chalúpku, zahrali si "metlobal" ako z Harryho Pottera, hasili oheň ako "Sam požiarnik"Po splnení všetkých discilplín otvorili truhlicu pokladov, kde si vybrali obľúbenú sladkosť.

Vedecká hračka

Deti z ŠKD sa zúčastnili zaujímavej akcie Vedecká hračka v Elektrárni Piešťany. Mali možnosť dozvedieť sa, na akých  vedeckých princípoch fungujú niektoré detské hračky. Najviac ich však zaujalo svetlo pohlcujúce plátno, na ktoré písali špeciálnym perom.

(Foto TU)

Vynovené priestory ŠKD

Tento rok sme sa dočkali vynovenia priestorov ŠKD. Dúfame, že deťom sa tu bude páčiť.

Deň matiek v ŠKD

Aj tento rok si deti s láskou vyrábali pohľadnice, prívesky, rôzne darčekové predmety a pripravovali program plný básničiek a piesní pre svoje mamy.

Jarná šarkaniáda

Veterné počasie využili deti na netradičnú aktivitu - jarnú šarkaniádu. Veď prečo si nezhotoviť šarkana aj na jar a  jašiť sa s ním vonku? Najmä keď je oveľa teplejšie ako na jeseň.

Veľká noc

Aj v ŠKD sme si priblížili Veľkú noc tvorivými dielňami a maľovaním veľkonočných kraslíc. Výrobky sa deťom obzvlášť vydarili.

Rozprávkový kvíz

Marec je v našich končinách tradične mesiacom kníh. A tak si žiaci v ŠKD zasúťažili v interaktívnom Rozprávkovom knižnom kvíze. Svoje sily si v mužsko - ženskom súboji zmerali prváci a  tretiaci. Víťazom sa stalo družstvo chlapcov.

Jar v ŠKD

Žiaci ŠKD privítali prichádzajúce jarné dni tvorivými aktivitami a zhotovili krásne práce, ktorými vyzdobili  interiér školy.

KARNEVAL

Fašiangové obdobie sme aj na našej ZŠ ukončili karnevalom, na ktorý prišli rozprávkové i zvieracie masky. Vychovávateľky pre ne pripravili program plný hudby a súťaží, pri ktorých si mohli vyskúšať svoje zručnosti. Záverom tri deti z každého oddelenia ŠKD dostali darčeky za najkrajšie masky.

Zima v ŠKD

Bohatú zimnú nádielku si užili aj deti v ŠKD.

Zdravý chrbátik

Deti v ŠKD si v rámci telovýchovných aktivít osvojili niektoré cviky zamerané na zdravú chrbticu.

Zmysel to má aj bez zmyslov

14.12.2018 sa deti z I. odd ŠKD pani vychovávateľky Gloszovej zúčastnili v MESTSKEJ KNIŽNICI interaktívnej výstavy             "Zmysel to má aj bez zmyslov". Cieľom výstavy je predstaviť život ich vrstovníkov s postihnutím. Prostredníctvom hry, pri ktorej plnia deti úlohy v koži dieťaťa s postihnutím a spoznávajú hrdinov zaujímavých kníh. Môžu tak lepšie pochopiť ich pocity a potreby.

Lichožrút v ŠKD

Pani vychovávateľka IV.odd ŠKD Monika Özten pripravila 13.12. 2018 v spolupráci zmestskou knižnicou pre svoje oddelenie kreatívne popoludnie spojené s prezentáciou knihy "Lichožrouti" a workshop s ilustrátorkou knihy Galinou Miklinovou.

MIKULÁŠ V ŠKD

Dňa 06.12. sa v školskej jedálni stretli deti z ŠKD a spoločne privítali Mikuláša, anjelov a čertov. Pripravili si spolu so svojimi vychovávateľkami program plný piesní a básničiek, ktoré im z radosťou predviedli. Mikuláš im za ich vystúpenie rozdal omenu v podobe balíčkov.

Mikulášsku atmosféru doplnili aj naše šikovné kuchárky, ktoré sa obliekli do vianočných kostýmov.