Informácie o ŠKD Podujatia 2016/2017 Podujatia 2017/2018 Stránky vychovávateliek

Školský klub detí

Podujatia 2017/2018

Energia pre krajinu

Žiaci ŠKD sa zúčastnili zaujímavej interaktívnej prednášky Energia pre krajinu v Elektrárni Piešťany. Dozvedeli sa informácie o rôznych druhoch energie a jej využití, o kompostovaní, o ochrane prírody a mhoho dalších zaujímavostí. Svoje vedomosti si mohli otestovať  vyplnením pracovných listov a bonusom bola malé občerstvenie v podobe domácej bylinkovej limonády a chlebíka  s čerstvou pažítkou.

(FOTO TU)

Deň Zeme - jarná brigáda

Aj tento rok si žiaci v ŠKD pripomenuli Deň Zeme viacerými aktivitami. Počas jarnej brigády v okolí školy vyzbierali niekoľko vriec odpadu a svojou usilovnou prácou škrášlili a upravili areál školy.

Ďalšou aktivitou bolo maľovanie na chodník - deti vyčarili krásne obrázky s ekologickou tematikou, ktorými tiež chceli poukázať na ochranu prírody.

(Viac foto TU)

Mare - mesiac knihy

Pri príležitosti Marca - mesiaca knihy si žiaci v ŠKD zhotovili zaujímavé záložky.

Tvorivé dielne  a veľkonočné trhy v ŠKD

Prípravy na Veľkú noc odštartovali deti v ŠKD tvorivými dielňami, kde maľovali veľkonočné kraslice a vyrábali pekné veľkonočné dekorácie. Tieto výrobky si mohli rodičia a návštevníci zakúpiť na veľkonočných trhoch.

Karneval v ŠKD

Fašiangové obdobie si deti v ŠKD vo štvrtok 08.02. spríjemnili karnevalom. Okrem tanca si zasúťažili v rôznych disciplínach, ako napr. prenášanie loptičky na lyžičke, namotávanie cukríka na ceruzku, jedenie koláča na šnúrke bez pomoci rúk...Na konci karnevalu pani vychovávateľky vyhodnotili tri najkrajšie masky a jednu najkreatívnejšiu :)

(FOTO TU)

Deň vianočného oblečenia

Predvianočný čas si deti v ŠKD spríjemnili vianočným oblečením.

MIKULÁŠ V ŠKD

Aj tento rok k nám zavítal Mikuláš spolu s anjelmi a čertami. Deti si na stretnutie pripravili básničky, pesničky ba dokonca aj divadielko. Po skončení ich programu im Mikuláš rozdal balíčky, ktoré mu pomohli zabaliť pani vychovávateľky.

Divadelné predstavenie v MsK

Žiaci ŠKD sa zúčastnili divadelného predstavenia v MsK pod názvom Honza a drak.

Výstava Krajina komiksu

Turnaj vo vybíjanej

Posledný novembrový deň si tretiaci a štvrtáci našej ZŠ zahrali vybíjanú v školskej telocvični, kde sa žiaci zaučili a zlepšili v pravidlách tohto športu.

Jesenná brigáda

Počas jesenných dní zaplavilo náš areál množstvo lístia, ktoré signalizuje blížiacu sa zimu. Aj žiaci z ŠKD v rámci environmentálnych a pracovných aktivít priložili ruku k dielu a s nádielkou jesenného lístia sa popasovali veľmi zručne.

Helloween v ŠKD

Americký sviatok Helloween je v posledných rokoch veľmi obľúbený aj u detí na Slovensku, a tak sme si s deťmi v ŠKD porozprávali o tomto sviatku a sprítomnili si atmosféru duchov a strašenia aspoň peknými výrobkami a dekoráciami.

Deň jablka

21.10. je vyhlásený za Deň jablka. Aj v ŠKD sme  viacerými aktivitami upozorňovali na zdravý životný štýl a  pestrú stravu plnú vitamínov. Žiaci si pripravili rôzne dobroty z ovocia a zeleniny a  výtvarnými prácami si vyzdobili triedy a interiér školy.

Beh pre zdravie

Posledné dni, plné slniečka deti z ŠKD využili a zabehli kolečko (niektorí aj viac) na školskom dvore v rámci projektu

"Boj proti obezite". Po úspešnom absolvovaní a s dobrým pocitom dopĺňali tekutiny.

Šarkaniáda

Žiaci z ŠKD si spríjemnili jesenné popoludnia výrobou pestrofarebných šarkanov. Teplé jesenné počasie lákalo do prírody, a tak svoje výrobky aj otestovali na školskom dvore.  Aj keď veterné počasie tento rok kamsi zmizlo, niektoré šarkany sa aspoň na chvíľu vzniesli do povetria a zaplavili oblohu nad ihriskom.

Divadelné predstavenie v MsK

Žiaci ŠKD sa zúčastnili divadelnej dramatizácie knihy Analfabeta Negramotná.

Mliečny olovrant

Deti z ŠKD v rámci projektu Zdravá škola a Boj proti obezite si zorganizovali akciu Mliečny olovrant a  pripravili si jednoduché pokrmy z mlieka. Deti z III. oddelenia vypili 4 litre mlieka. Táto akcia bola zamraná na podporu konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré obsahujú dôležité látky pre zdravý vývin detského organizmu.

Európsky týždeň športu

Posledný septembrový týždeň sa deti v ŠKD zapojili do viacerých aktivít v rámci Európskeho týždňa športu. Cieľom tejto iniciatívy je podporovať športové a pohybové aktivity. Žiaci mali možnosť rozhýbať svoje telá pri hrách s loptou, v bežeckm slalome, futbale a iných športových činnostiach.