Informácie o ŠKD Podujatia 2016/2017 Podujatia 2017/2018 Stránky vychovávateliek

Školský klub detí

Podujatia 2017/2018

Deň vianočného oblečenia

Predvianočný čas si deti v ŠKD spríjemnili vianočným oblečením.

MIKULÁŠ V ŠKD

Aj tento rok k nám zavítal Mikuláš spolu s anjelmi a čertami. Deti si na stretnutie pripravili básničky, pesničky ba dokonca aj divadielko. Po skončení ich programu im Mikuláš rozdal balíčky, ktoré mu pomohli zabaliť pani vychovávateľky.

Divadelné predstavenie v MsK

Žiaci ŠKD sa zúčastnili divadelného predstavenia v MsK pod názvom Honza a drak.

Výstava Krajina komiksu

Turnaj vo vybíjanej

Posledný novembrový deň si tretiaci a štvrtáci našej ZŠ zahrali vybíjanú v školskej telocvični, kde sa žiaci zaučili a zlepšili v pravidlách tohto športu.

Jesenná brigáda

Počas jesenných dní zaplavilo náš areál množstvo lístia, ktoré signalizuje blížiacu sa zimu. Aj žiaci z ŠKD v rámci environmentálnych a pracovných aktivít priložili ruku k dielu a s nádielkou jesenného lístia sa popasovali veľmi zručne.

Helloween v ŠKD

Americký sviatok Helloween je v posledných rokoch veľmi obľúbený aj u detí na Slovensku, a tak sme si s deťmi v ŠKD porozprávali o tomto sviatku a sprítomnili si atmosféru duchov a strašenia aspoň peknými výrobkami a dekoráciami.

Deň jablka

21.10. je vyhlásený za Deň jablka. Aj v ŠKD sme  viacerými aktivitami upozorňovali na zdravý životný štýl a  pestrú stravu plnú vitamínov. Žiaci si pripravili rôzne dobroty z ovocia a zeleniny a  výtvarnými prácami si vyzdobili triedy a interiér školy.

Beh pre zdravie

Posledné dni, plné slniečka deti z ŠKD využili a zabehli kolečko (niektorí aj viac) na školskom dvore v rámci projektu

"Boj proti obezite". Po úspešnom absolvovaní a s dobrým pocitom dopĺňali tekutiny.

Šarkaniáda

Žiaci z ŠKD si spríjemnili jesenné popoludnia výrobou pestrofarebných šarkanov. Teplé jesenné počasie lákalo do prírody, a tak svoje výrobky aj otestovali na školskom dvore.  Aj keď veterné počasie tento rok kamsi zmizlo, niektoré šarkany sa aspoň na chvíľu vzniesli do povetria a zaplavili oblohu nad ihriskom.

Divadelné predstavenie v MsK

Žiaci ŠKD sa zúčastnili divadelnej dramatizácie knihy Analfabeta Negramotná.

Mliečny olovrant

Deti z ŠKD v rámci projektu Zdravá škola a Boj proti obezite si zorganizovali akciu Mliečny olovrant a  pripravili si jednoduché pokrmy z mlieka. Deti z III. oddelenia vypili 4 litre mlieka. Táto akcia bola zamraná na podporu konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré obsahujú dôležité látky pre zdravý vývin detského organizmu.

Európsky týždeň športu

Posledný septembrový týždeň sa deti v ŠKD zapojili do viacerých aktivít v rámci Európskeho týždňa športu. Cieľom tejto iniciatívy je podporovať športové a pohybové aktivity. Žiaci mali možnosť rozhýbať svoje telá pri hrách s loptou, v bežeckm slalome, futbale a iných športových činnostiach.