• Divadelné predstavenie

• Žiaci piateho ročníka sa v stredu (10. apríla) zúčastnili divadelného predstavenia Plechová Mína. Akcia sa uskutočnila v Mestskej knižnici a po skončení akcie divadla PIKI boli pre žiakov nachystané aj tvorivé dielne.

• Oznam o informatívnom ZRPŠ

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na informatívne ZRPŠ (k III. štvrťroku), ktoré sa bude konať v stredu 17. apríla 2024 v čase od 16.00 hod. do 17.30 hod.  Na konzultácie k jednotlivýcm učiteľom sa môžete prihlásť aj prostredníctvom platformy EduPage. Vyučujúcich nájdete v zborovni alebo v kmeňových učebniach jednotlivých tried.

• MLADÝ GASTRONÓM

• Dňa 26. marca 2024 pripravila Hotelová akadémia Ľ. Wintera v Piešťanoch pre žiakov základných škôl súťaž Mladý gastronóm, kde pripravovali slávnostnú tabuľu s témou Cesta okolo sveta a pudingový dezert. Našu školu reprezentovali žiaci Denisa Macháčová, Yelizavieta Goncharenko, Matej Polák a Erik Kľúčovský, ktorí obsadili tretie miesto.

Sme radi, že aj na našej škole možno vyrastajú mladí someliéri, baristi i barmani, ktorí sa touto cestou budú ďalej rozvíjať.

Blahoželáme.

• Andersenova noc

• Aj tento rok sme sa zapojili do medzinárodnej akcie Noc s Andersenom, a tak umožnili prežiť našim žiakom nezabudnuteľný večer v rozprávkovej škole. Teší nás veľký záujem zo strany rodičov a žiakov. Už sa nevieme dočkať ďalšej spoločnej akcie.

• Tvorivá dielňa FabLab

• Žiaci 4.B a 4.C dňa 29.2. navštívili FABLAB v Bratislave. Vyskúšali si prácu s vypaľovačkou, vytvorili si viacero pekných obrázkov. V druhej časti dopoludnia deti kalibrovali a programovali robotíka Ozobota. Obe činnosti boli pre žiakov veľmi zaujímavé a boli nadšení.

• Putujeme za ľudovou piesňou

• Patrik Kurtiš (6.A), Matej Kupec (6.A) a Francesco Pék (8.B) sa v stredu 13.3. 2024 zúčastnili speváckej súťaže Putujeme za ľudovou píesňou. Matej Kupec sa umiestnil na 3. a Francesco na 2.mieste. Srdečne blahoželáme.

• Darujte nám 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Takto vyplnené tlačivo môžete priniesť aj do kancelárie zástupcov školy do 29.2.2024. Následne ich za Vás hromadne odovzdáme na daňový úrad.

ĎAKUJEME

• Majstrovstvá Trnavského kraja v streľbe, Holíč

• 23.2.2024 sa v Holíči uskutočnili Majstrovstvá Trnavského kraja v streľbe zo vzduchovej pušky Slávia 30 rán.

Tejto súťaže sa zúčastnili aj naši žiaci - Matej Kupec (223 bodov), Milan Otajovič (263 bodov) a Ján Valovič (194 bodov) si v silnej konkurencii vybojovali pekné 4. miesto.

V kategórii starších žiakov naše družstvo v zložení Yelizavieta Goncharenko (275 bodov), Andrej Bolerázsky (275 bodov) a Alex Bartovic (228 bodov) vybojovalo fantastické 2. miesto. Navyše Liza Goncharenko sa stala absolútnou víťazkou v kategórii starších žiačok čím sa kvalifikovala na Majstrovstvá SR.

Všetkým srdečne blahoželáme!

• Reprezentácia v recitačnej súťaži

• Žiačky našej školy sa záčastnili recitečnej súťaže Šaliansky Maťko. Obe boli vo svojej kategórii úspešné a získali krásne tretie miesto.Blahoželáme Kláre Kollárovej 3.A a Veronike Menyhartovej 4.A

• Školské kolo súťaže Hollého pamätník

• V školsko kole recitačnej súže Hollého pamätník získali v 1. kategórii v poézii 1. miesto Sára Juricová, 2. miesto Margaréta Kováčová, 3. miesto Ema Makara, Michaela Mišenčíková; v próze 1. miesto Mia Mikulášová, 2. miesto Gréta Brišková, 3. miesto Bruno Čačík. Všetkým účastníkom ďakujeme za účasť.

• Valentínske srdiečka

• "Majte lásku vo svojom srdci, pretože život bez nej je ako záhrada bez slnka.” Oscar Wilde

Tajomstvo sviatku Dňa zaľúbených a jeho pôvod asi navždy ostane zahalený tajomstvom. U nás sa rodičia so žiakmi zapojili do aktivity Zaujímavé srdiečko a boli naozaj srdečne kreatívni.

• Deň hier

• V rámci projektu Hrdá škola sa žiaci v 2.A s radosťou zhostili úlohy "naučím hru kamarátov." Deň plný hier si deti užili, naučili sa nové spoločenské hry a inšpirovali sa navzájom. Hra je skvelý učiteľ!

• Olympijský odznak všestrannosti

• Naši žiaci sa úspešne zapojili do projektu Olympijský odznak všestrannosti. Na základe svojich výkonov získal zlatý odznak Martin Benko (8.A), strieborný Nicolas Mondek (8.B), bronzový Ondrej Gálik (8.A), Francesco Pék (8.B) a Rastislav Čačík (9.A). Srdečne blahoželáme!!

• Karneval

• Poskrývaní za maskami, nepoznajú seba samých. Veľkí, malí, pekne v rade, predstavili sa na karnevalovej paráde...

• Príspevok ŠKD od 1.1.2024

• Na základe schváleného VZN Mesta Piešťany zo dňa 14.12.2023 uznesením MsZ č.  157/2023 s nadobudnutou účinnosťou od 1. januára 2024 bola určená výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť v školskom klube detí nasledovne:

• na činnosť školského klubu detí v období  školského vyučovania sumou 18 €/mesiac

• na činnosť školského klubu v čase letných školských prázdnin 25 €/mesiac

Poplatok sa uhrádza vždy na 2 mesiace vopred.

Platí sa na  č. ú. IBAN: SK 38 1100 0000 0026 2373 9337. Do poznámky pre prijímateľa musíte uviesť: ŠKD, priezvisko a meno žiaka, trieda, obdobie. Príklad: skd kovacikova janka 1.B 01/02/24

Pokiaľ zákonný zástupca žiaka neuhradí stanovený príspevok za pobyt žiaka v ŠKD a boli využité všetky primerane dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne riaditeľ školy o vyradení žiaka z ŠKD.